EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej bezpłatnej konsultacji oraz diagnozy osobom, w szczególności dzieciom z zaburzeniami mowy. Tegoroczne hasło brzmiało „Współpraca logopedów z innymi specjalistami”.

Z okazji obchodów, 6 marca w przedszkolnej grupie Muchomory odbyła się Lekcja Otwarta dla nauczycieli. Podczas spotkania z logopedą dzieci pracowały nad usprawnianiem aparatu artykulacyjnego, wykonywały ćwiczenia miofunkcjonalne, doskonaliły prawidłowy tor oddychania i uczyły się poprawnej wymowy głoski „T”. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

Dzieci starsze z klas 0-VI wzięły udział w Konkursie Logopedycznym, którego celem było upowszechnienie wiedzy logopedycznej i troska o poprawną wymowę. Ich zadaniem było stworzenie wierszyka zawierającego trudne do wymówienia głoski oraz zilustrowanie go.

Dziękuję dzieciom za aktywny udział w zajęciach logopedycznych i piękne prace konkursowe.

Wyniki konkursu.

I miejsce- Franciszek Wyglądała 2b

II miejsce- Karol Przybysz kl. 1a

III miejsce – Szymon Nowak gr. 0a

Wyróżnienie: Adam Szostakiewicz gr. 0a, Szymon i Tymon Radeccy kl. 1 a i 1b, Anna Witak kl. 3a, Borys Zieliński kl.3b.

Logopeda, Elwira Kublik