Konkurs plastyczny ,, Ziemia w naszych rękach” rozstrzygnięty

Z okazji przypadającego 22 kwietnia Dnia Ziemi w naszej Szkole został zorganizowany konkurs plastyczny adresowany dla klas 1-8. Tematem była ochrona Ziemi, naszej planety i klimatu. Celem konkursu było promowanie ekologicznych postaw, rozwijanie wśród uczniów zainteresowań plastycznych i kreatywności, uwrażliwianie na zagrożenia i potrzeby Ziemi, a także zachęcanie do podejmowania działań mających na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu, zanieczyszczeniom i innym zagrożeniom. Zadaniem uczniów było wykonanie autorskiego plakatu o tematyce ekologicznej zachęcającego do dbania o środowisko.

Cieszymy się bardzo, że aż 28 uczniów wzięło udział w konkursie.
Po długich naradach komisja konkursowa przyznała ex aequo dwa I., II., oraz III miejsca oraz 6 wyróżnień.

Oto nagrodzeni uczniowie:

I miejsce:

Iga Jakubowska kl Ia

Maja Floriańczyk kl Ib

II miejsce:

Iga Danielewska kl Ia

Patrycja Bębas kl Ib

III miejsce :

Dominika Hajdacka kl Ia

Maja Lewandowska kl Ib

Wyróżnienia otrzymali: Nadia Łojek, Tymon Kruk, Olaf Giziński, Maksymilian Ziółkowski, Milena Szewczak oraz Leon Wolff.

Podczas apelu szkolnego Pani Dyrektor Elżbieta Osuch wraz z Panią Magdaleną Musik wręczyły laureatom dyplomy i symboliczne nagrody przygotowane przez nauczycieli – Paulinę Jedynak oraz Ilonę Zawadę – Kurdej.

Dziękujmy uczniom, którzy tak licznie wzięli udział w konkursie. Wszystkie prace były oryginalne, kolorowe, pomysłowe, wykonane z dużym zaangażowaniem i starannością.

Cieszymy się, że świętując Dzień Ziemi, dołączyliśmy do przyjaciół naszego globu i daliśmy wyraz troski o piękno naszej ojczyzny.

Relacja powstała z wykorzystaniem sprzętu, zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.