Lekcja z muzyką na żywo

W dniu 5 grudnia Uczniowie klasy 2b mieli wielką przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z lokalnymi muzykami. Odwiedzili nas bracia – Tadeusz i Ryszard Pawelec. Panowie opowiedzieli o swojej muzycznej pasji, zaprezentowali akordeony oraz zagrali kilka utworów muzycznych. Wielką ciekawostką dla Uczniów okazała się informacja z której wynikało, że to właśnie w naszej szkole Panowie pod opieką nauczyciela muzyki  rozpoczęli przygodę gry na akordeonie, która trwa do dziś.

Serdecznie dziękujemy za podzielenie się osobistymi wspomnieniami w tym  o początkach i trudnościach w nauce gry na instrumencie, o zdrowym, braterskim współzawodnictwie  oraz radości i satysfakcji jaką daje muzyka. Była to lekcja nie tylko muzyki, ale również ciekawe pokoleniowe spotkanie, które na długo zapadnie w pamięci Uczniów.

Wychowawca

Ilona Zawada-Kurdej