Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy!

Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy! – czyli jak nasi czwartoklasiści wchodzą do świata matematyki i rozwijają kompetencje matematyczne. Dzięki pracy i zaangażowaniu naszych nauczycieli matematyki nasza szkoła została zakwalifikowana już po raz drugi do bezpłatnego udziału w projekcie ,,Matematyka -wstęp do kariery wynalazcy” realizowanego przez Politechnikę Warszawską. W ramach projektu będzie udostępniona strona internetowa dla uczniów klas czwartych i ich nauczycieli, wyposażona w sztuczną inteligencję, która dopasuje trudność zadań wprost do kompetencji ucznia, dostosowuje tempo, stopień trudności i zakres treści matematycznych – indywidualizuje rozwój każdego dziecka i pomaga rozwinąć zdolności matematyczne. Uczniowie, którzy rozpoczęli pracę z zeszytem.online już w listopadzie 2019 r. bezpłatnie będą ją kontynuować z tych samych loginów i haseł. Nauczyciele nie dostają wynagrodzenia za udział w projekcie. Podkreślają, że zyskali możliwość obserwowania zaangażowania uczniów w domu, szczególnie podczas pracy zdalnej. Spośród najbardziej aktywnych uczestników, wybierzemy uczniów, którzy zostaną zaproszeni do drugiej części projektu – warsztatów na Politechnice Warszawskiej z różnych dziedzin nauki. O projekcie i kilka opinii po zeszłorocznej edycji programu:

pismo1

pismo2