Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego

Gmina Celestynów w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. W ramach projektu Szkoła Podstawowa im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi otrzymała w okresie od IX – XI sprzętu w postaci:

• Oprogramowanie do nauki gry w szachy dla poczatkujących, tj. Fritz i Czesław – 5 licencji;
  • Projektor multimedialny Optoma Model EH401 z ekranem 240×180 ścienny
  • E- podręczniki do nauki języka angielskiego – 24 pakiety