Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada  uroczyście obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas okolicznościowej akademii, oddano hołd i pamięć tym wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Była to dla wszystkich ciekawa, choć opowiadająca o trudnych chwilach dla naszego kraju, lekcja historii. Podczas inscenizacji, przygotowanej przez uczniów klasy IV b, uczniowie dowiedzieli się, jaka trudna była  droga do niepodległości. Przez długie lata zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię. Dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały zachowane. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali przedstawienia oraz pieśni patriotycznych. Na kilkanaście minut przenieśli się w czasie, aby móc poznać losy naszych pradziadów, którzy walczyli o to, abyśmy mogli „…żyć, kochać, budować, marzyć, śnić…” w wolnym kraju.

Brak możliwości komentowania.