Październik z fizyką.

W październiku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w dwóch ważnych wydarzeniach związanych z fizyką. Pierwsze z nich to udział części uczniów klas ósmych w wykładach z fizyki organizowanych przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wykłady te mają na celu zainteresowanie młodzieży fizyką poprzez przedstawienie różnorodnych doświadczeń i pokazów. Mogą one też stanowić doskonałe uzupełnienie lekcji szkolnych. Wykłady otwarte prowadzą najlepsi wykładowcy i demonstratorzy warszawskiej uczelni. Pierwszy wykład „Magnetyki, nadprzewodniki, lewitacja” został przeprowadzony przez prof. Andrzeja Golnika. Drugim wydarzeniem, związanym z fizyką, były zajęcia prowadzone przez wielkiego Przyjaciela naszej Szkoły – profesora Sylwestra Porowskiego. W ramach cyklu „Fizyka własnymi rękami”, uczniowie klas siódmych pod okiem Pana Profesora wyznaczali gęstość różnych ciał. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.