Spektakl profilaktyczny „Działka”

We wtorek 25 października sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich na kilka chwil zmieniła się w teatralną salę. Wtedy też na scenie mogliśmy zobaczyć Marzannę Graff oraz Aleksandra Mikołajczaka w spektaklu pt. „Działka”. W przedstawieniu teatralnym uczestniczyli uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych oraz rodzice i nauczyciele. Spektakl odbył się dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców i w całości sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Celestynowie.

Przedstawienie wywarło ogromny wpływ na widzów, uzupełnia działania mające na celu uzmysłowienie zarówno młodym widzom, jak i dorosłym odbiorcom, jak działają mechanizmy prowadzące właśnie do uzależnień.

„Działka” to przedstawienie teatralne w trzech aktach, które pokazuje w niezwykle realny sposób co dzieje się z rodziną, gdy ktoś w niej zaczyna spotyka się z narkotykami. Spektakl przedstawia problem pogłębiającego się uzależnienia nastolatka i relacje z jego najbliższymi. Rodzice żyją w przeświadczeniu, że „przecież ma wszystko, czego chce młody człowiek: nie kontrolujemy go, dajemy mu mnóstwo wolności…” i w imię źle rozumianej miłości nie zauważają problemu. A koledzy… wolą nie widzieć, co się dzieje.

Czy w takich warunkach rodzina da radę przetrwać?

Relacja powstała z wykorzystaniem sprzętu, zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.