” Pola podbija podstawówkę”

W dn. 17 lutego odbyło się spotkanie

z Panią Anną Marią „Vanitachi” Sutkowską

– autorką mangi „Pola podbija podstawówkę”.

Pola, która zostaje uczennicą Szkoły Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi, to pierwszoklasistka, która jest ciekawa wszystkiego, co nowe… zadaje mnóstwo pytań i szuka też na nie odpowiedzi: Skąd się wzięły „Polskie Dzieci Syberyjskie”? Co to jest „szopka” i „smigus-dyngus”? Co łączy Polskę z Japonią i dlaczego zasadziliśmy przed Szkołą japońskie wiśnie? Kim zostanie w przyszłości i czy warto się uczyć?

Czy ludzie są źli? I czy …

Poznając polską historię, kulturę i zwyczaje Pola uczy się  wrażliwości na prawdę, dobro i piękno. Poznaje wartość przyjaźni i solidarności. Zaczyna rozumieć, czym jest szlachetność oraz szacunek i że warto zaangażować się społecznie.

Zaczyna też rozumieć, że każdy może popełnić błąd – ważne jednak jest, żeby starać się go naprawić. A plany na przyszłość zawsze można  zmienić.

I jeszcze … co dobrego może wyniknąć ze spotkania

LUDZI O WIELKICH SERCACH.