SZKOLNE OBCHODY „OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA”

W dniu 29 września 2021 w naszej szkole obchodzono OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Uczniowie klas I-III na ten wyjątkowy dzień przebrali się za postacie ze swoich ulubionych książek.

W tym roku  czytana była książka autorstwa Waldemara Cichonia ,,Cukierku, Ty łobuzie!”. W rolę lektorów wcielili się Pani V-ce Dyrektor, Pani Bibliotekarka, oraz uczniowie klas VIII.

Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę „Rodzina Treflików – Warto czytać”.
Zarówno dorośli, jak i uczniowie  indywidualnie wypowiadali się na temat
„Dlaczego warto czytać?”  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że czytanie rozwija wyobraźnię, pamięć, poprawia koncentrację, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, oraz przed wszystkim pozwala przeżywać niezapomniane emocje.  Jest wspaniałym przykładem na spędzanie wolnego czasu.

Po wspólnie zaśpiewanej „Piosence o czytaniu książek” Małej Orkiestry Dni Naszych, nasza Pani Bibliotekarka opowiedziała dzieciom, z czego składa się książka,
jak powstała i jak należy dbać o książki. Uczniowie klas trzecich również czytali
na głos swoim kolegom i koleżankom oraz po cichu samodzielnie.
W klasach odbyły się warsztaty plastyczne, na których najmłodsi wykonali zakładki do książek, a pozostali uczniowie „Mola książkowego”.

Tego dnia Pani Dyrektor wręczyła nagrody finalistom Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Ilustracja do mojej ulubionej książki”. I miejsce zajął Igor Kielecki,  II miejsce – Julia Góralska, III miejsce – Aleksander Bury, Jan Rus.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!