Uroczystość w Pogorzeli

23 października obchodziliśmy 76 rocznicę ostrzelania i wysadzenia przez żołnierzy batalionu „Zośka” pociągu wiozącego niemieckich oficerów z frontu wschodniego. Uroczystość upamiętniającą ten bohaterski czyn rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele  pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej w Starej Wsi, na której obecni byli uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły oraz zaproszeni goście.

Następnie udaliśmy do Pogorzeli, by tam oddać hołd żołnierzom. Kwiaty pod pomnikiem złożyli: pani dyrektor Elżbieta Osuch z uczniami, przedstawiciele środowiska byłych żołnierzy Batalionu „Zośka”, władz gminy Celestynów, Nadleśnictwa Celestynów i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, dyrektorzy z pocztami sztandarowymi Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostrowie i LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Zośka” w Warszawie.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Szkole Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich. Uczniowie klasy Va zaprezentowali program artystyczny upamiętniający bohaterskie czyny  polskich żołnierzy podczas II wojny światowej. Po występie kilka słów do zgromadzonej młodzieży skierowali kombatanci. Uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny mogli być uczestnikami „żywej” lekcji histori

i.

Brak możliwości komentowania.