Wieczornica – głośne czytanie „Kamieni na szaniec”

   

 

 

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej

w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021

 

Wieczornica – głośne czytanie „Kamieni na szaniec”

 

     10 września 1918 roku,  w ramach projektu „Niepodległa”, w bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi odbyło się głośne czytanie powieści Aleksandra Kamińskiego                        pt. „Kamienie na szaniec”. Pomieszczenie zostało specjalnie przygotowane – na tablicy umieszczono informacyjną gazetkę, słuchaczom i czytającym zapewniono wygodne miejsca, zadbano o odpowiedni nastrój zapalając świece.

     Bibliotekę odwiedzali uczniowie wszystkich klas. Najpierw mogli obejrzeć zdjęcia i poznać biografie Rudego, Zośki i Alka. Następnie uczniowie i nauczyciele czytali fragmenty „Kamieni na szaniec”.

     Wszyscy słuchali w skupieniu zafascynowani losami tragicznych bohaterów, którzy zginęli walcząc o wolność naszej ojczyzny.

     Była to żywa lekcja historii Polski.

Brak możliwości komentowania.