Wystawa „Droga ku wolności zapisana w pamiątkach mojej rodziny”

   

 

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej

w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021

          Wystawa „Droga ku wolności zapisana w pamiątkach mojej rodziny” była tworzona od 10 do 24 września 2018r.

Podstawę ekspozycji  stanowiły informacje dotyczące etapów odzyskiwania niepodległości przez Polaków w latach 1914-1918. Dodatkowo widomości historyczne zostały ubogacone archiwalnymi fotografiami, dotyczącymi najważniejszych postaci doby odrodzenia państwa polskiego. Wykorzystano również pamiątki uczniów klas IV-VIII w postaci: fotografii, fragmentów umundurowania i wyposażenia wojskowego, przedmiotów codziennego użytku dotyczących ówczesnych realiów życia.

Niewątpliwym atutem ekspozycji były samodzielnie wykonane przez uczniów prace plastyczne dotyczące polskich Ojców Niepodległości.

 

 

 

 

Brak możliwości komentowania.