Wyróżnienie dla uczniów klasy VIIIB w Ogólnopolskim Konkursie Sen o Japonii. Pomoc Japonii dzieciom polskim w latach 1919–1922.

Po raz pierwszy nasz Szkoła przestąpiła do ogólnopolskiego konkursu Sen
o Japonii. Pomoc Japonii dzieciom polskim w latach 1919–1922. Lekcja solidarności społecznej
, organizowanego przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie. Partnerem Konkursu jest Social Welfare Corporation Fukudenkai w Tokio. Natomiast honorowy patronat nad Konkursem objęli Ambasada Japonii w Polsce, Ambasada Polski
w Japonii oraz Instytut Polski w Tokio, Konsul Honorowy Japonii w Krakowie, Japonia online.

Tematyką konkursu były dzieje Dzieci Syberyjskich, widziane na szerszym tle historycznym i społecznym, w tym współpracy polsko-japońskiej. Uczestnicy konkursu za pomocą różnych form m. in. literackiej, plastycznej, medialnej starali się odpowiedzieć na takie pytania, jak np.: Czego uczy pomoc Japonii udzielona dzieciom polskim z Syberii? Jaką lekcję niesie dla mnie, dla moich rówieśników, dla dorosłych, dla naszego państwa i społeczeństwa, dla szerszego świata?

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

Z satysfakcją informujemy, że dnia 16 czerwca 2020r. reportaż o historii Dzieci Syberyjskich oraz naszej szkolnej społeczności, uczniów klasy VIIIB – Nikoli Laskus
oraz Filipa Konowrockiego otrzymał wyróżnienie w tym wyjątkowym szczególnie dla naszej Szkoły konkursie.

Uczniów w przygotowaniu pracy konkursowej wspierały: p. Katarzyna Dobosz, p. Kamila Kołtonowska, p. Julia Caba oraz p. Paulina Kornacka.

Nikoli i Filipowi gratulujemy i życzymy sukcesów w nowej szkole!