Bieg „Śladami Niepodległej”

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej

w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021

Bieg „Śladami Niepodległej”

W dniu 17 września 2018 r. na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Wsi odbył się Bieg „Śladami Niepodległej.

Trasa wiodła drogami szutrowymi przez las. Start usytuowany  był przed budynkiem Szkoły, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca por. Aleksandra Kowalskiego a meta przy Pomniku upamiętniającym wykolejenie w czasie drugiej wojny światowej pociągu niemieckiego w Pogorzeli. Dystans do pokonania to 1300 metrów. Warunkiem udziału w biegu był strój albo gadżety z symbolami narodowymi.  W biegu zawodach skierowanych do uczniów klas V-VIII wzięło udział 73 uczniów.

Po wspólnej rozgrzewce i zapoznaniem się z trasą biegu rozpoczęto zmagania. Jako pierwsi do biegu ruszyli uczniowie klas V i VIa – następnie klasy VII i VIII.

Po biegu wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu za sportową rywalizację i wspaniały doping.