Uroczysta kolacja w Ambasadzie Japonii

W piątek 8 lutego 2019r. p. Dyrektor Elżbieta Osuch, na zaproszenie Jego Ekscelencji Ambasadora Japonii Pana Tsukasa Kawada i Jego Małżonki Makiko Kawada,uczestniczyła w uroczystej kolacji w Ambasadzie Japonii. Spotkanie zorganizowano w związku z 100. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią.Tematem rozmów była historia “Polskich Dzieci Syberyjskich”.
Na zdjęciu (od lewej): dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii – Emi Horiuchi-Morita, badacze historii Dzieci Syberyjskich: Teruo Matsumoto – dziennikarz oraz prof. Wiesław Theiss , Ambasador Japonii Tsukasa Kawada, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi -Elżbieta Osuch, Małżonka Ambasadora Japonii Makiko Kawada, prof. Stanisław Filipek – chemik, japonista, organizator w 1996r.wizyty w Polsce ofiar trzęsienia ziemi w Kobe (1995) – dzieci te nocowały wówczas w Szkole Podstawowej  w Starej Wsi.

Brak możliwości komentowania.