Warsztaty z dziećmi niepełnosprawnymi

Tacy sami chociaż różni

Dzięki inicjatywie rzeźbiarza ludowego  pana Wiktora Piaseckiego w dniu 28 września 2017 roku miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie kulturalno-społeczne. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 177 w Warszawie oraz uczniowie naszej szkoły z klasy IIIc spotkali się na plenerze rzeźbiarskim w Dąbrówce. Pogoda nam sprzyjała. Oczekiwaliśmy  gości na peronie, a kiedy wjechał pociąg i otworzyły się drzwi wagonów przywitaliśmy ich  pięknymi słonecznikami. Po wstępnym zapoznaniu radośnie ruszyliśmy drogą przez las  do pana Wiktora. W czasie tej wędrówki pokazywaliśmy ciekawostki przyrodnicze, drzewa  grzyby, mrowiska  i odpowiadaliśmy na pytania. Bardzo sprawnie dotarliśmy do celu. Gospodarz pleneru powitał nas bardzo serdecznie i oprowadził  po przydomowym terenie, na którym jest rozmieszczonych bardzo wiele jego rzeźb. Mieliśmy również okazję obejrzeć warsztat, materiały zgromadzone do pracy, liczne narzędzia i maszyny, a przede wszystkim pokaz etapów wykonania rzeźby. Bardzo miłym elementem  był słodki poczęstunek oraz wspólne zabawy ruchowe w ogrodzie. Na zakończenie nasi uczniowie obdarowali uczniów z Warszawy niepowtarzalnymi, samodzielnie przygotowanymi misiami. My również dostaliśmy od nich na pamiątkę artystyczną kartkę z podziękowaniami. Wspólnie ruszyliśmy w drogę powrotną podczas której pokazaliśmy naszą szkołę, a następnie zrobiliśmy sobie kolejne pamiątkowe zdjęcia. Ten dzień  pozostawił w nas bardzo dużo wiedzy zarówno o świecie, ludziach, ale przede wszystkim o nas samych. Warto sprawiać, aby świat w oczach drugiego człowieka był radosny. Mamy nadzieję na kolejne wspólne spotkania dlatego mówimy ,,Do zobaczenia!”

Bardzo dziękujemy Panu Wiktorowi Piaseckiemu oraz  Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób z Autyzmem ,,Nie z tej bajki” Pani Kalinie Zajączkowskiej, uczniom i ich opiekunom.

Wychowawczyni klasy IIIc  Ilona Zawada-Kurdej

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia:

Brak możliwości komentowania.